Brama garażowa – rodzaje bram i ich dobór

Wybranie odpowiedniej bramy garażowej może nastręczać wiele trudności. Do wyboru mamy różne modele, które także mają inne parametry techniczne. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Bramy garażowe dostępne obecnie w sprzedaży można podzielić na kilka typów – bramy segmentowe, rolowane, które nazywane są też żaluzjowymi lub roletowymi, a także bramy uchylne, czyli płytowe. Które warto wybrać?

Najczęściej kupowane to bramy segmentowe, które podczas otwierania nie zajmują przestrzeni przed garażem, więc sprawdzą się w miejscach z krótkim podjazdem. Są też polecane do garażów ogrzewanych, ponieważ są szczelne.

Gdy przed garażem mamy do dyspozycji przestrzeń, możemy wybrać bramy płytowe – uchylne. W tej konstrukcji brama wysuwa się na zewnątrz garażu przy otwieraniu i zamykaniu. Są też tańsze od bram segmentowych.

Bramy rolowane spotykane są głównie w przemyśle, ale także można zastosować je w przydomowym garażu. Otwierają się i zamykają jak roleta – może być ona zamontowana ze zewnątrz albo wewnątrz garażu.

Jeśli interesują cię dobre bramy garażowe Kołobrzeg to dobre miejsce, aby je zakupić. Sprawdź oferty już teraz!